5 BODÍKOV NA TÉMU DOBRÁ / ZLÁ SVADBA / OSLAVA / ZÁBAVA

ČO-TO SME ODOHRALI, Muzička a spevák
KDE-TU NÁS POZVALI, 
SME VŠÍMAVÍ, 
ANALÝZA A SYNTÉZA SÚ NÁM BLÍZKE, 
SME FORMULATÍVNI.

Preto si dovoľujeme predostrieť 5 bodíkov na tému dobrá/zlá svadba/oslava/zábava.

1. Okrúhle stoly na nás nepripravených z ničoho nič zaútočili v 90. rokoch. Ich jediná výhoda je, že sa to môže javiť ako pekné. Nevýhody sú však dramatické:

  • zlé využitie priestoru a z toho vyplývajúca slabá hustota ľudí (viac v bode 4);
  • reálne sa dokážeš baviť iba s priamymi susedmi (2 ks), tí oproti sú ďaleko, dokonca im ani nedokážeš uliať poldeci – nedočiahneš;
  • menšie premiešavanie ľudí, pretože miesta sú pevnejšie fixované na majiteľov (ešte treba hlbšie preskúmať prečo).

Klasické svadobné dlhé stoly sú vždy dobré riešenie.

2. Niektorí si zas pomyslia, že svadba vonku bude „taká romantická“. Pozor, ľudia vonku sa mimovoľne roztrácajú a zabúdajú, že ich úlohou je baviť sa a nie pozorovať hviezdy alebo pelargónie. To môžu robiť zajtra alebo včera. Svadba je lepšia v miestnosti, ktorá má steny (ľudia sa menej roztrácajú) a strop (zvuk neuniká, prípadne neprší).

3. Bar musí byť v tej istej miestnosti ako stoly a kapela! Ak je bar v inej miestnosti, tak síce vznikajú dve epicentrá zábavy, ale slabšie – a to rozhodne nechceme! Navyše, znova bod 4. Tému tanca v inej miestnosti ani neotvárajme.

4. Radšej menej miesta ako viac. Pri rozmnožovaní musia byť ľudia pri sebe extrémne blízko, pri zábave trochu ďalej, ale nie oveľa. Priveľká miestnosť zabíja zábavu!

5. Zo svadby si buď nepamätáme nič, alebo to, aká bola zábava. Len málokto veselej povahy si pamätá, aké boli sošky na torte alebo písmená na menovkách. Ľudia spomínajú, aká bola zábava, aké boli pády pri tanci, ako ráno pobudili slušne spiacich spoluobčanov, spievajúc odvážne kantilény. Preto nikdy nešetrite na zábavoidných prvkoch. Napr. na živej hudbe, napr. na Muzičke.

Zhrnutie: Dlhé stoly v jednej tesnej miestnosti.

Pako, Muzička

 

 

Chcete dostávať e-mailom nové nahrávky Muzičky, informácie o koncertoch, tanečných domoch a zábavách kde Muzička hrá? Napíšte nám Vašu e-mailovú adresu!